מספר פריט : 7817

חיים בצחוק: הומור תרפיה – אדיר כהן

חיים בצחוק: הומור תרפיה - אדיר כהן

מספר פריט : 7817

  קהלי יעד
מבוגרים
מחנכים או מורים
  שיוך תרבותי
תראפיה ופסיכולוגיה
  סוג ספר
ספר הדרכה ספר עיון
  מילות מפתח
הומור  ]  [  מחלה, חולי, ריפוי, רפואה, בריאות  ]  [  שמחה, אושר  ]  

הספר חיים בצחוק: הומור תרפיה מקיף את מכלול ההיבטים העיוניים והמעשיים של הטיפול, הסיוע והחינוך בעזרת ההומור והשימוש בצחוק לשחרור, לפורקן, להתמודדות במצבי לחץ וליצירת תפישת עולם אופטימית.

התראפיה בהומור מצטרפת לביבליותראפיה, ככלי טיפולי רב חשיבות, בין בעבודה הפסיכולוגית והחינוכית ובין בהתנסות של כל אחד בחיי היומיום שלו בכוחו המרפא של ההומור.

פרקי הספר עוסקים בתרומת ההומור להתמודדות עם סיטואציות קשות, ובכללן עם מצבים אובדניים, בדרכי השימוש בהומור בטיפול ובחיי היומיום, בהבטים הפיזיולוגיים והרפואיים של ההומור, במתן כלים לבדיקת חוש ההומור, בהומור כמענה לצרכים הפסיכולוגיים של הילד: בהומור בטיפול בפחדים ובחרדות: בהתמודדות עם מחלה בעזרת ההומור: בהומור בהתמודדות מבוגרים וילדים עם מחלת הסרטן: בהקלת ההתמודדות עם המוות בעזרת השחוק: בהומור היהודי כעזר במאבק להישרדות במחנות המוות הנאציים ובמאבק של יהודי ברית – המועצות עם המשטר הסובייטי, בהבטים התיאורטיים והתיראפויטיים של ההומור השחור: בתפקיד הקתארטי והמעדן של ההומור המיני: בדרכי ההתגוננות והמאבק של ההומר הפמניסטי ובשימוש בהומור בחיזוקה של האישיות במיכלול ההבטים של החיים האישיים, הזוגיים, החברתיים, האזרחיים והכלל – אנושיים.

הספר מציע אף מאות דוגמאות של בדיחות, יצירות ספרותיות הומוריסטיות, מהתלות ופרקי הומור לצרכי טיפול והנאה. הוא משלב ניתוחים ועיונים תיאורטיים עם בחינות טיפוליות ואף מביא “מילון החיוכים והדמעות”, להעשרת הרפרטואר הטיפולי של העוסקים בטיפול, בייעוץ, בהדרכה, ברפואה בפסיכולוגיה ובחינוך ולפתיחת מרחבים של אופטימיות והומור כדי להאיר ימים בשחוק.

  קהלי יעד
מבוגרים
מחנכים או מורים
  שיוך תרבותי
תראפיה ופסיכולוגיה
  סוג ספר
ספר הדרכה ספר עיון
  מילות מפתח
הומור  ]  [  מחלה, חולי, ריפוי, רפואה, בריאות  ]  [  שמחה, אושר  ]  
דילוג לתוכן