מספר פריט : 2267

המרכז לתודעה קונטמפלטיבית וחברה ואיגוד התודעה הקונטמפלטיבית בהשכלה הגבוהה

מספר פריט : 2267

הארגון נוסד בשנת 1995 ביוזמת קבוצה של פעילי חינוך, בריאות, פסיכולוגיה, ופילנתרופיה, שחברו כדי לברר אם תהליכים קונטמפלטיביים, שנעשה בהם שימוש משמעותי ומועיל בתכניות ריפוי וטיפול, יוכלו להשפיע גם בהשכלה גבוהה.

מוקד עניינו של הארגון הוא תמיכה ועידוד תרגול קונטמפלטיבי בחינוך גבוה מתוך חזון של חברה חומלת וצודקת יותר. המרכז מקדם חזון של חינוך “שמאפשר ומטפח אינטרוספקציה אישית וקונטמפלציה, מוביל להיווכחות בקשר ההכרחי בין אדם לאדם, פותח את הלב והתודעה לקהילתיות אמיתית, לתובנה עמוקה, לחיים מלאים, ולחברה צודקת.”

הארגון מוגדר גוף אקדמי רב-תחומי, והוא מחבר אנשי אקדמיה, אנשי מנהל אקדמי, חוקרים וסטודנטים המעוניינים להשפיע על למידה, הוראה, מחקר ואופני ידיעה באמצעות שילוב ממדים שונים של התבוננות בתוך מרחב ההשכלה הגבוהה.

מגוון הפעילויות של הארגון כולל פעילויות בתוך מסלולים אקדמיים שונים, שיתופי פעולה בין מומחים, בניית מאגרי מידע וספרות מקצועית, יוזמות מחקר וכינוסים שנתיים. אחד מתוצרי המכון הוא כתב העת לחקירה מתבוננת, המתמקד במאמרים בתחומי התבוננות ורפלקציה ובחקר השפעתם על השכלה גבוהה, מודעות אישית, ידיעה, חקירה ומעורבות חברתית.

למידע נוסף אודות המרכז לתודעה קונטמפלטיבית וחברה לחץ כאן. 

נכתב ע"י: המרכז לתודעה קונטמפלטיבית.
דילוג לתוכן