מספר פריט : 310

אשת תוכן בתחום הקולנוע הרוחני


ד”ר לילה מור


ד"ר לילה מור היא אשת תוכן בתחום הקולנוע הרוחני, ואחראית על מאגר הסרטים באתר "נשמה יתרה".

ד"ר לילה מור מרצה  בקורס: קולנוע רוחני: דת, מיסטיקה ורוחניות עכשווית בקולנוע ובמדיה ובקורס: קולנוע ופולחן בחוג למיסטיקה ורוחניות במכללת צפת. על מטרות ונושאי הקורס ניתן לקרוא באתר החוג: לחצו כאן

היא חקרה את היחסים בין קולנוע ורוחניות כעמיתת מחקר במכון ללימודים פוסט-חילוניים במחלקה לאמנות, מדיה ועיצוב באוניברסיטת לונדון מטרופוליטן בין השנים 2004-2006.

הדוקטורט שלה  בנושא "מחול  על המסך"  מאוניברסיטת מידלסקס בלונדון (2001)  עסק בשפה אמנותית חדשה המאחדת את שפת הגוף והנפש עם טכנולוגיות עכשוויות, שמבוססות על שפת המסך והמצלמה, ובאמנות מודרנית ועכשווית מזוויות פולחניות, מיתולוגיות ומגדריות. הסרט שיצרה כחלק מהמחקר הקרוי: "גאיה- מקצבים מסתוריים" מתאר פולחן מעבר של אשה צעירה על חוף ים בודד.

היא בעלת תואר שני בקולנוע ווידאו מסנט מרטינס קולג' לאמנות ועיצוב בלונדון, בעלת תעודה בלימודי מדיה, מבלייק קולג' בלונדון, ובעלת תעודת הוראה לתולדות האמנות מהמדרשה למורים לאמנות בישראל.

ד"ר מור מציגה את מחקריה בכנסים אקדמיים בינלאומיים באופן רציף. היא הציגה את מחקריה על קולנוע ורוחניות בכנס הישראלי לחקר רוחניות עכשווית באוניברסיטת חיפה (2009-2012) .

ד"ר מור היא חברה במכון המחקר   Planetary Collegium שבאוניברסיטת פלימות' באנגליה.

במסגרת הפוסט-דוקטורט שלה ב - Planetary Collegium, שאותו השלימה בהצלחה (2014-2015) , הקימה את המכון הסייברנטי -  פלטפורמה לאמנויות טכנואטיות  Technoetic Arts, תודעה והרוחני באמנות. הפלטפורמה יוצרת ומפתחת קורסים ייחודים המבוססים על טכנולוגיות המסך והאינטרנט ושיתופי פעולה מחקריים ויצירתיים בינלאומיים. לאתר, הקישו כאן.

כמו-כן, היא משתתפת באופן קבוע כאמנית,תיאורטיקנית ואוצרת בתערוכות ובאירועי אמנות שמשלבים טכנולוגיה, מדע, רוחניות ותודעה. היא השתתפה בתערוכה היוקרתית Next Nature, 2015. לספר התערוכה לחצן כאן.

במרחב ההוליסטי, לילה מור הפיקה ויצרה סרטי מדיטציה שיצאו בהפקה מסחרית באנגליה ב-2000. עבדה כאשת תוכן של הפלטפורמה האינטראקטיבית של ערוץ הטלוויזיה LivingTV London  שהתמקד בתכנים רוחניים ויצרה משחקים עם גוון טיפולי הוליסטי שבהם השתמשו עשרות אלפי צופים בעיקר נשים  (2003-2006). היא יועצת הוליסטית ומאמנת לחיים מוסמכת.

לילה מור היא אמנית קולנוע, כוריאוגרפיה למסך, וסייבר-פרפורמנס ותיאורטיקנית של קולנוע ואמנויות רוחניות.

לפרטים נוספים, ראו דף מרצה.

לאתר הבית של ד"ר לילה מור בעברית, לחצו כאן.

לאתר הבית באנגלית לחצו כאן וגם, לחצו כאן.

פריטים משויכים אחרונים

דילוג לתוכן